فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها

فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها

یکی از مهمترین مسائلی که بیشتر در رسانه های ارتباط جمعی نظیر تلگرام مطرح می شود بحث بهینه بودن فایل های ویدیویی می باشد چرا که فشرده بودن و کم حجم بودن ویدیو ها باعث می شود که کاربران ویدیو ها را با سرعت بالا و حجمی پایین دریافت کنند. از آنجاییکه خود تلگرام گزینه مناسبی برای فشرده سازی ندارد و برنامه های جانبی گوشی هم مثل کامپیوتر قدرت پردازنده مناسب برای گرفتن خروجی با کیفیت را ندارند تصمیم گرفتیم که این آموزش را برای فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها در ویندوز آماده کنیم. در ادامه با کنترل ایکس همراه باشید.

8000 تومان – خرید

تماشای ویدیو در یوتوب :
فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها

تماشای ویدیو در آپارات :
فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها

بررسی فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها :


البته ممکن است بحث فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها برای وبگاه های اشتراک گذاری ویدیو مثل یوتوب ، آپارات و غیره خیلی ضروری به نظر نیاید چرا که خود این سایت ها ویدیو های آپلودی را به سایز هایی با حجم های مختلف فشرده می کنند اما در این بین شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک هم هستند که ویدیوی شما را تنها با دو کیفیت اورجینال و کم حجم ارائه می دهند و مثل یوتوب گزینه های مختلفی ندارند و یا اینستاگرام که ویدو های ارسالی می بایست حجم و تایم مشخصی داشته باشند.

از طرف دیگر با حجم فشرده فایل های ویدیویی کار آپلود سریع تر انجام می شود و در مصرف پهنای باند اینترنت نیز صرفه جویی به عمل خواهد آمد. با فشرده بودن ویدیو ها، فضای هارد دیسک شما نیز کاهش خواهد یافت. بنابراین نکات ذکر شده در این بسته آموزشی موارد زیر را تحت پوشش قرار خواهد داد :

1. استفاده از نرم افزاری با رابط کاربری ساده اما حرفه ای :


اطلاعاتی که در این بسته آموزشی در اختیار شما قرار می گیرد ارتباط خاصی به استفاده از نرم افزار ندارد بلکه دانشی است که با فراگیری الگو های آن می توانید با استفاده از هر نرم افزاری کار فشرده سازی را انجام دهید اما در این بین به نرم افزاری نیاز داریم که حداقل موارد تنظیمات مورد نیاز برای ویدیو را در اختیار ما قرار دهد. اکثر نرم افزار هایی که ما با آنها تجربه داشتیم یا رابط کاربری بدی داشتند و یا مهمتر از همه تنظیمات ویدیویی مناسب برای گرفتن بهترین خروجی را نداشتند. در این بین نرم افزار هایی هم بودند که پا را فراتر گذاشته و جزئیات فراوانی را برای تنظیمات ویدیویی در نظر می گرفتند که به نظر ما بیشتر گمراه کننده بودند تا کمک کننده. نرم افزار معرفی شده در این بسته آموزشی رابط کاربری بسیار ایده آلی دارد و مهم تر از همه تمام تنظیماتی که برای کیفیت فایل ویدیویی مورد نیاز است را به صورت ساده اما حرفه ای در اختیار کاربر قرار می دهد.

2. امکان فشرده سازی و کم حجم کردن گروهی با نهایت سرعت :


می توانید به راحتی هر تعداد فایل ویدیوی که نیاز دارید را به نرم افزار اضافه کنید تا بسته به توان سیستم شما ، عملیات تبدیل با نهایت سرعت انجام شود. نکته جالب دیگر هم این است که این نرم افزار توان سی پی یوی شما را محاسبه می کند و در صورت امکان فایل ها را به صورت چند تایی و همزمان کانورت می کند.

3. پشتیبانی از سیستم حرفه ای دو بار رندر :


یکی از حرفه ای ترین و حیاتی ترین گزینه های فشرده سازی امکان دو بار رندر کردن می باشد که در این صورت می توان ویدیو ها را با کیفیت فوق العاده بالا و بدون اضافه شدن به حجم فایل کانورت نمود. در رندر اول اطلاعات ویدیوی اورجینال در فایل log ذخیره می شود و با رندر دوم، نرم افزار اطمینان حاصل می کند که کیفیت فایل اورجینال حفظ می شود. اما نکته ای که وجود دارد این است که این فرآیند دو مرتبه کار رندر را انجام می دهد و کمی زمان بر است (گرچه رندر اول سریع تر انجام می شود). به هر حال اگر زمان کافی برای انجام عملیات رندر را دارید پیشنهاد می کنیم که حتما از این گزینه استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *