controlx
روشی اصولی و علمی برای فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها

فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها به صورت اصولی و علمی

اشتباه نکنید ! این یک آموزش ساده فشرده سازی ویدیو نیست که به راحتی می توان آن را با یک جستجوی ساده در هر سایتی یافت بلکه دانش و تجربه ایست که طی سال ها آن را آموختیم و آن را در قالب ویدیویی آموزشی فراهم کردیم. شما نیز با فراگیری الگو های آن می توانید با استفاده از هر نرم افزاری کار فشرده سازی را به بهترین و اصولی ترین شکل ممکن و بدون افت کیفیت انجام دهید. در ادامه با کنترل ایکس همراه باشید.

بررسی فشرده سازی و کاهش حجم ویدیو ها :


به یاد داریم که قبل از کسب مهارت های لازم در این زمینه برای کاهش حجم و فشرده سازی ویدیو ها به شدت دچار مشکل بودیم. یا از فرمت مناسب ویدیو ها آگاه نبودیم و یا اینکه حجم و کیفیت خروجی کار مورد رضایت نبود. پس از تحقیقات گسترده از منابع خارجی و آزمون خطاهای فراوان و کسب تجربیات لازم بالاخره توانستیم آن طور که باید ویدیو ها را فشرده و کم حجم کنیم. مهمترین دلایل در فشرده سازی ویدیو ها را می توان به کاهش فضای هارد دیسک، بارگذاری سریع در وب سایت، کاهش پهنای باند اینترنت و یا آپلود سریع در رسانه های ارتباط جمعی نظیر تلگرام و غیره اشاره نمود.

ممکن است در ویندوز شما ویدیو هایی با کیفیت 720p و یا 1080p و یا حتی 4k ذخیره شده باشد که با خود فکر کنید تمامی این ویدیو ها در رینج کیفیتی خود استاندارد هستند و بسته به تایم هر ویدیو حجم آن نیز افزایش می یابد اما این چنین نیست ! اکثر این ویدیو ها ممکن است با فرمتی نامناسب و کیفیتی بیش از حد مورد نیاز تبدیل شده باشند و به همین خاطر فضای کامپیوتر شما را بی دلیل اشغال کنند و به طبع در صورتی که قصد آپلود آنها را به سرویس های اشتراک ویدیو نظیر یوتوب و یا آپارات داشته باشید نه تنها زمان بیشتری را می بایست صرف آپلود کنید بلکه پهنای باند شما نیز به هدر خواهد رفت. در این آموزش ویدیویی کوتاه با فراگیری روشی اصولی خواهید توانست تمامی مهارت های چند ساله ما در این زمینه را در کمتر از چند دقیقه فرا بگیرید.

شاید تمایل داشته باشید که آموزش زیر را نیز تهیه نمایید :
ترکیب زیرنویس SRT با ویدیو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *