تومان
سوالات متداول

سوالات متداول

✓ آیا می توانم به صورت میهمان خرید نمایم ؟

به منظور مدیریت بهتر سفارشات می بایست تمامی خرید ها از طریق پنل کاربری انجام شود. به همین خاطر امکان خرید بدون ثبت نام در شرایط فعلی امکان پذیر نیست.

✓ چرا بعضی از محصولات ارزان تر از سایت مرجع می باشند ؟

دلایل زیادی می تواند برای این مسئله وجود داشته باشد که یکی از مهمترین موارد آن را می توان به بحث بازاریابی و فروش عمده محصولات اشاره نمود که می تواند شامل امتیاز هایی نظیر دریافت هدیه و یا تخفیف های ویژه شود که بر روی قیمت خروجی تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. با تمام این اوصاف شرایط همیشه به این منوال نیست و ممکن است قیمت بعضی از محصولات حتی گران تر از سایت مرجع تمام شود که به آن نیز اشاره شده است.

✓ چرا بعضی از محصولات گران تر از سایت مرجع می باشند ؟

این موضوع نیز می تواند به شرایط خاصی بستگی داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است محصول مربوطه از امتیاز خاصی برخوردار نباشد. بدیهی است که در چنین شرایطی فروشنده می بایست محصول مربوطه را با هزینه های گزاف تراکنش بانکی و همچنین هزینه های تبدیل ریال به دلار از طریق صرافی ها برای شارژ مجدد حساب ارزی پرداخت نماید. همین موضوع باعث گران تر شدن قیمت محصول نسبت به قیمت مرجع آن خواهد شد.

✓ دلیل اختلاف نرخ دلار در سایت شما نسبت به دلار بانک مرکزی و یا بازار آزاد چیست ؟

ابتدا توجه کنید که تمامی سایت های اطلاع رسانی ارزی وابسته به دولت موظف به اعلام نرخ دلار بانک مرکزی می باشند و نرخ دلار در بازار آزاد نسبت به نرخ تعیین شده در بانک مرکزی حداقل 1 تا 3 هزار تومان (بسته به تزلزل بازار) اختلاف قیمت دارد. حال برای خرید محصولات دلاری نیاز به تبدیل ریال به دلار می باشد که این کار نیز می بایست از طریق صرافی ها انجام پذیرد و مسلما صرافی ها برای این تبدیل، دلار را به نرخ بازار آزاد محاسبه و کارمزد آن را نیز دریافت می کنند. از طرف دیگر هنگام خرید محصول دلاری از جانب ما نیز هزینه 2 تا 20 دلاری (بسته به نوع درگاه پرداخت) بابت تراکنش بانکی از حساب ما کسر می گردد که تمامی این موارد باعث افزایش نرخ دلار حتی نسبت به بازار آزاد خواهد شد.

✓ چطور می توانم به خرید خود اعتماد کنم ؟

ابتدا اینکه وقتی بحث اعتماد به پروسه ای مطرح می شود می بایست تمام چهار چوب های آن را مد نظر قرار داد. بنابراین این سوال از 2 منظر قابل بررسی ست.

– اولین مورد بحث اعتماد به پس انداز ریال در بانک ها ست چرا که خرید محصولات از جانب ما به صورت دلاری انجام می شود و خروجی مبلغ دریافتی آن ریالی می باشد و این در حالی است که ارزش ریال بی توجه به قیمت دلار هر آن در حال سقوط آزاد است. با این حساب اعتماد به ریال در شرایط کنونی می تواند چالش برانگیز باشد.

– دومین مورد می تواند مرتبط با بحث قوانین سایت ها باشد. هر سایتی قوانین منحصر به فرد خود را دارد که از بروز مشکلات جلوگیری می کند و از آنجاییکه متاسفانه تقریبا 90 درصد خریداران وقت و یا حوصله مرور قوانین و یا حتی مرور محتوی محصولات را ندارند بنابراین می تواند چالشی برای بحث اعتماد باشد.